Hakkımızda

iongenics, 2023 yılı itibariyle TÜPRAŞ Ventures A.Ş’nin yatırım yaptığı ilk firma, ve Türkiye’de elektrolizör sistemleri konusunda yatırım alan ilk firma oldu. TÜPRAŞ Ventures A.Ş.’nin desteği ile elektrolizör sistemleri geliştirerek yeşil dönüşüme katkı sunuyoruz. 

iongenics, yeşil hidrojen üretimi için enerji verimliliği yüksek, güvenli ve modüler sistemler geliştirmekte ve üretmektedir. Bu sistemler PEM teknolojisi ile çalışan elektrolizörlere dayanmakta ve inovatif bir katalizör teknolojisi içermektedir. iongenics elektrolizörleri, santrallerde güç üretimi için soğutma, metal işleme, enerji depolama, hidrojenasyon reaktörleri, yakıt hücreleri ve lazer kesim gibi çok çeşitli uygulamalarda kullanılır. 

iongenics 2020 yılı Ocak ayında KWORKS start-up hızlandırıcı programına seçilen bir avuç şirket arasına girmeyi başardı. 2020 yılı Eylül ayında ise TÜBİTAK 1512 (BiGG – Teknogirişim Sermayesi Desteği) programından destek aldıktan sonra resmen kuruldu. iongenics’in kurucu ortakları İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nden Dr. Öğr. Üyesi Erdal Uzunlar ve Koç Üniversitesi’nden Prof. Dr. Can Erkey’dir. Kendileri elektrokimyasal sistemler ve hidrojen konusunda büyük bir deneyime ve bilgi birikimine sahiplerdir. iongenics, Urla’da Teknopark İzmir’de yer almaktadır.

Erdal Uzunlar
CEO ve kurucu ortak/ArGe ve Yönetim

PhD, Kimya Mühendisliği
PhD yandal, Elektrik Mühendisliği
iongenics

Can Erkey
Kurucu ortak/Arge ve İş Geliştirme

Profesör Doktor
Koç Üniversitesi
Kimya ve Biyoloji Mühendisliği Bölümü

Enerji Analiz YouTube kanalındaki ropörtajımızı aşağıda izleyebilirsiniz.